مهمترین دلایل چاقی:

 

  • یک بخش قوی در ارتباط با چاقی، ژنتیک است. کودکان افراد چاق نسبت به کودکانی که پدر و مادر لاغر دارند، بیشتر در  معرض چاقی هستند اما نه به این معنا که چاقی کاملا از پیش تعیین شده است. همه آنچه که می خورید نقش اساسی در عملکرد ژن ها دارد. زمانی که جوامع غیر صنعتی، سبک غذاخوردن غربی را شروع کردند به طور مداوم وزن شان افزایش یافت. ژن آنها تغییر نکرد اما محیط و سیگنال هایی که به ژن هایشان می فرستادند تغییر کرد. اجزای ژنتیکی به راحتی بر روی افزایش وزن اثر می گذارند.

 

  • غذاهای فرآوری شده نسبت به غذاهای تصفیه شده اعتیاد آورتر هستند، که ارزان، بادوام و خوش طعم هستند و سبب پرخوری در بین مردم می شود. این غذاها ، غذاهای کامل نیستند و تنها باعث افزایش اشتها می شوند. اعتیاد به بسیاری از غذاهای پرچرب و بی خاصیت و شیرین شده با قند، مغز را تحت تاثیر قرار می دهند و با مواد مخدر مثل الکل،کوکائین و نیکوتین مقایسه می کند. این غذاها در افراد حساس موجب اعتیاد می شوند. افراد در مقابل این غذا کنترل خود را از دست می دهند مثل فردی که به الکل اعتیاد دارد و روی مصرف آن کنترلی ندارد. اعتیاد یک مشکل پیچیده است، وقتی ذهنتان معتاد می شود دیگر حق انتخاب ندارید و موادبیوشیمیایی مغز از شما می خواهد که غذای ناسالم را بخورید.

 

  • انسولین هورمون بسیار مهم برای تنظیم ذخایر انرژی است. که عملکرد آن دستور به سلول های چربی برای ذخیره چربی است مصرف فست فود و غذاهای ناسالم در بسیاری از افراد چاق و دارای اضافه وزن باعث مقاومت به انسولین می شود. این مشکل موجب بالا رفتن سطح انسولین در سراسر بدن می شود، در نتیجه انرژی شروع به ذخیره شدن در سلول های چربی می شود همچنین تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که سطح انسولین بالا یکی از دلایل افزایش چاقی بوده است. یکی از بهترین راه ها برای کاهش انسولین، قطع یا کاهش مصرف کربوهیدرات های ساده یا تصفیه شده و بالا بردن دریافت فیبر است. این کار به صورت خودکار موجب کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن است.

 

  • بسیاری از داروها به عنوان عوارض جانبی موجب افزایش وزن می شوند. مثل داروهای ضد افسردگی و دیابتی با افزایش وزن در طولانی مدت در ارتباط هستند.اثرات این داروها در بدن: قدرت اراده را پایین نمی آورند. عملکرد بدن و مغز را تغییر می دهند. سرعت سوخت و ساز را تغییر می دهند. اشتها را افزایش می دهند.

 

  • لپتین یک هورمون است که نقش مهمی در چاقی ایفا می کند. لپتین توسط سلول های چربی تولید می شود و با بالارفتن توده چربی در بدن، سطح آن افزایش می یابد به همین دلیل سطح لپتین در افرادی که چاق هستند بسیار بالا است. در افراد سالم، بالا بودن سطح لپتین با کاهش اشتها در ارتباط است. وقتی لپتین خوب کار کند باید به مغز بگوید ذخایر چربی تان چقدر بالا است. مشکل اینجاست که لپتین در افراد چاق آنطور که باید عمل نمی کند چون به دلایلی از سد خونی مغز عبور نمی کند که به این شرایط مقاومت در برابر لپتین می گویند و سبب چاقی می شود.

 

  • در دسترس بودن غذاها، یکی دیگر از دلایلی است که تا حدود زیادی روی سایز میان تنه افراد تاثیر گذاشته است و رو به افزایش است. غذا، مخصوصا غذاهای بی ارزش حالا همه جا پیدا می شوند و سوپرمارکت ها سرشار از غذاهای فرآوری شده مثل نوشابه و … است و درست در مکانی که بیشترین جلب توجه را دارد، قرار می دهند. یکی دیگر از مشکلات این است که غذای بی ارزش معمولا از غذای سالم ارزانتر است و افراد با درآمد کم آنها را جایگزین غذای واقعی مانند میوه و سبزیجات تازه کرده و احساس گرسنگی را برطرف می کنند.

 

  • قند اضافه شده یکی از بدترین جنبه های برنامه غذایی مدرن است. مصرف قند اضافی روی هورمون ها و عملکرد بیوشیمیایی بدن تاثیر می گذارد و در نتیجه منجر به چاقی می شود. قند اضافه شده نیمی گلوکز و نیمی فروکتوز است. افراد از غذاهای مختلف از جمله نشاسته گلوکز دریافت می کنند اما بیشتر فروکتوز از قند اضافه شده می آید. فروکتوز اضافه سبب مقاومت به انسولین می شود و سطح انسولین را بالا می ببرد و فروکتوز مانند گلوکز بدن را سیر نمی کند. به خاطر همه این دلایل قند سبب افزایش ذخایر انرژی و چاقی می شود.