پرسش و پاسخ

سوالات مربوط به تاتو

با استفاده از لیزر میتوان تاتوی ابروی خود را پاک کرده و یا اصلاح کنید، البته تعداد جلسات درمانی برای بیماران بستگی به رنگ و عمق تاتو دارد و بین هر کدام نیز باید 6 هفته فاصله بیفتد.

قبل از انجام هر کاری باید 8 هفته زمان برای صبر کردن در پروسه بهبودی تاتو کافیست.

از آنجایی که تاتو مدت زیادی روی پوست بوده و عمق زیادی پیدا کرده است، احتمال اینکه پاک کردن آن با حرارت لیزر موهای ابرو را هم از بین ببرد، افزایش می دهد. همچنین خطر زخم شدن این محل نیز وجود دارد و به علاوه قبل از هر جلسه لیزر باید روی ابرو شیو شود. این کار و انجام لیزر که باعث محو شدن رنگ تاتو می شود، ممکن است فعل و انفعالاتی ایجاد کرده و از رشد مجدد ابروها جلوگیری کند.

در صورت حاد بودن شرایط می توان با کمک جراحی تاتو را از بین برد. البته این کار با توجه به پهنا و رنگ به کار رفته در تاتو، محل اسکار و زخم روی پوست باقی می گذارد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی باید با متخصصین پوست در این مورد مشورت کرده و سپس دست به هر اقدامی زد.

همبن طور می توان از روش ارگانیک برای پاک کردن تاتو حتی تاتو های قدیمی استفاده کرد. این روش نیز یک روش مطمئن و طبیعی بشمار می آید. مراقبت های بعد از ریمو و ارگانیک بسیار مهم است، ممکن است پاک کردن تاتو به روش ارگانیک در دو مرحله صورت گیرد که بین دو مرحله باید حدود 4 تا 7 هفته فاصله بیفتد. در پاک کردن تاتو به روش ارگانیک، کادر و فرم طبیعی باقی می ماند.

احتمال اینکه به دلیل درمان با لیزر موهای آسیب دیده و کم پشت تر شده باشند، وجود دارد، اما این موها پس از مدتی دوباره رشد کرده و به شکل سابق برمی گردند.

برای اینکار می توان از کرم های سفید کننده و یا درمان های مخصوص میکرو درمابسیون استفاده کرده اما این روش ها تنها تاتو را کمرنگ کرده و به طور کامل از بین نمی برند. تنها کاری که برای پاک کردن کامل تاتوی ابرو می توان انجام داد، استفاده از لیزر است.