ميکرونيدلينگ-کلينيک جوانه

 

ميکرونيدلينگ جوانسازي پوست

ميکرونيدلينگ، روشي است که متخصصان از آن براي درمان انواع مشکلات پوستي استفاده مي کنند. ميکرونيدلينگ شامل استفاده از چند سوزن بسيار کوچک و استريل مي شود که در درون پوست گذاشته شده و باعث ايجاد سوراخ هاي بسيار ريزي بر روي پوست مي شود؛ در واقع اين سوزن ها، “غشاي مياني پوست” يا لايه عميق تر پوست را تحريک مي کنند تا بازسازي بشود.

از ميکرونيدلينگ براي درمان چه مشکلات پوستي استفاده مي شود؟

از ميکرونيدلينگ براي رفع بسياري از مشکلات مربوط به پوست استفاده مي شود مثل:

– چين و چروک

– اسکار

– آکنه

– مسائل مربوط به رنگدانه هاي پوست

– روزاسه (نوعي آکنه)

– افتادگي پوست (مخصوصا بعد از کاهش وزن يا ليپوساکشن)

ميکرونيدلينگ به جوانسازي پوست هم مي تواند کمک زيادي کند.

ميکرونيدلينگ و نقش آن در توليد کلاژن

ميکرونيدلينگ با ايجاد سوراخ هاي بسيار کوچک، توليد کلاژن و ساير عوامل ترميم کننده پوست را افزايش مي دهد. کلاژن، پروتئيني مهم است که پوست را جوان نگه مي دارد و بافتي سفت، نرم و انعطاف پذير را براي شما به ارمغان مي آورد. افزايش سن باعث کاهش توليد کلاژن در پوست مي شود و در نتيجه باعث بوجود آمدن چين و چروک و ساير مشکلات پوستي ناشي از افزايش سن مي شود.

پوست بدليل آسيب هايي مثل اسکار آکنه، ترک هاي پوستي و يا ساير اسکارها، کلاژن خود را از دست مي دهد. نکته اي که بايد بدانيد اين است که ميکرونيدلينگ، روش سريعي براي ترميم پوست نيست زيرا رشد پوست جديد ممکن است چند ماه طول بکشد و بيمار بايد صبور باشد تا شاهد نتايج کامل ميکرونيدلينگ باشد.

بعد از ميکرونيدلينگ بايد شاهد چه نتايجي باشيم؟

ميکرونيدلينگ مانند جراحي پلاستيک، روش تهاجمي نيست؛ بنابراين دوره ريکاوري بسيار کوتاه است. طبق بررسي هايي که روي بيماران صورت گرفته است، اکثر بيماران نياز به دوره ريکاوري و استراحت بسيار کوتاهي دارند و بعضي از بيماران هم به هيچ استراحتي نياز ندارند.

چند روز بعد از ميکرونيدلينگ شاهد مقداري قرمزي پوست و سوزش هستيد که البته کاملا طبيعي است و در واکنش به خراش هاي وارد شده به پوستتان ايجاد مي شود. بعضي از بيماران براي پوشاندن قرمزي پوست خود از مواد آرايشي استفاده مي کنند. بعد از ميکرونيدلينگ، پوست شما نسبت به آفتاب حساس تر مي شود پس حتما از ضدآفتاب استفاده کنيد.

بعد از ميکرونيدلينگ پوست شما تلاش مي کند تا با سرعت زيادي بافت جديد را دوباره جوان کند. معمولا بعد از چند هفته مي توانيد شاهد نتايج اوليه ميکرونيدلينگ باشيد.

آمادگي براي ميکرونيدلينگ

قبل از انجام ميکرونيدلينگ، با متخصص در مورد آمادگي هاي لازم صحبت کنيد تا بتوانيد شاهد بهترين نتايج باشيد. ممکن است نياز داشته باشيد تا از مصرف بعضي از داروها خودداري کنيد مثل ايبوپروفن و داروهايي که براي درمان آکنه استفاده مي شود. متخصص به شما توصيه مي کند تا از مصرف رتينوئيد هم قبل از ميکرونيدلينگ خودداري کنيد زيرا مصرف اين داروها ريسک عوارض جانبي را به شدت افزايش مي دهد.