انجام هر روش جوانسازی نیازمند رعایت اقدامات قبل و بعد آن برای جلوگیری از هرگونه حساسیت و مشکلات است و از مصرف انواع قرص های مصرفی خودداری شود پس از انجام عمل نیز بیماران کار سختی را پیش رو ندارند زیرا می توانند پس از گذشت دو روز به روال عادی زندگی خود برگردند و به گونه ای رفتار کنند که گویی هیچ عملی انجام نداده اند.

کربوکسی تراپی چیست ؟

 کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن co2 می باشد، کربوکسی تراپی یک روش بدون عارضه برای جوانسازی پوست

ترميم سياهي و گودي زير چشم ،کم شدن چروک ها و ترک هاي پوستي، توليد کلاژن و لاغری می باشد که در آن گاز دی اکسید کربن با استفاده از یک سوزن ریز برای درمان در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

زمانی که این گاز در ناحیه مورد نظر تزریق می شود آن ناحیه با کمبود اکسیژن مواجه می گردد به همین علت بدن گردش خون را در آن بخش افزایش می دهد با افزایش گردش خون مواد مفید نیز به آن بخش برده می شود و باعث کلاژن سازی و الاستین پوست می گردد.

 میزان ماندگاری کربوکسی تراپی زیاد می باشد.

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد اما این روش درمانی به طور متوسط حدود ۶ ماه ماندگاری دارد و با تکرار این روش مدت زمان ماندگاری آن بیشتر می شود.

کربوکسی تراپی شکم چیست ؟

در روش لاغری با کربوکسی تراپی ، سوزن به ناحیه ای که چربی وجود دارد نفوذ کرده و گاز CO2 پس از وارد شدن در آن ناحیه به اسید کربنیک تبدیل می شود و باعث حل شدن چربی ها و از بین رفتن آن ها می شود.

کربوکسی تراپی موی سر چگونه می باشد؟

از این روش برای رویش مجدد مو و رفع ریزش آن نیز استفاده می شود، به این ترتیب که سوزن متصل به دستگاه را در نقاط مربوط به پوست سر وصل کرده و گاز CO2 وارد آن ناحیه شده و با بهبود گردش خون مواد معدنی به آن ناحیه رسیده و باعث تقویت مو می شود.

نکات لازم برای مراقبت های پس از کربوکسی تراپی

  • ورم بعد از کربوکسی تراپیتا ۴۸ ساعت بعد از انجام آن برطرف می شود.
  • بیمار به مدت ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا خودداری کند.
  • به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب و برنزه کردن خودداری کنید.
  • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
  • بیمار کرم هایی را که پزشک تجویز کرده است به صورت مرتب استفاده کند.
  • جلسات معاینه بعد از کربوکسی تراپی را برود.

 

قیمت کربوکسی تراپی چقدر می باشد؟

قیمت کربوکسی تراپی با توجه به ناحیه تحت درمان و دستمزد پزشک ، جلسات مورد نیاز برای درمان ، هزینه داروها و کرم های تجویز شده و غیره تعیین می شود.